2016 Aralık ayında yayınlanan ve Amerikan Donanmasının gelecek projeksiyonunu belirleyen FSA (Force Structure Assessment) Dokümanına göre 355 gemilik bir donanmaya ihtiyaç var…

Amerikan Donanmasının gelecek yapılanmasını öngören FSA (Force Structure Assessment) Aralık 16 içinde güncellenerek yayınlanmıştı. İhtiyacı 308 parça gemiden 355 parça gemiye çıkaran bu yaklaşım daha çok tartışmalara gebe. Hedeflenen süre, hizmetteki gemilerin ve hizmet dışına ayrılması planlanan gemilerin durumları, ilave 47 parça platformun tipleri ve sınıfları, yeni yaklaşım için planlanacak olan bütçe ve personel planlaması ana başlıklar…Bu sene içerisinde konuyla ilgili daha detaylı raporların yayınlanması muhtemeldir. Daha önceki plan sadece 2 sene önce yayınlanmıştı. Peki 2 sene de ne oldu da böyle bir büyüme ihtiyacı doğdu?


US Navy released its new FSA (Force Structure Assessment) last December affirming that years of increased operations, lengthened deployments, strained readiness, and rapid developments around the globe point to the need for a larger fleet. That document lays out the requirement of growing the fleet from the 308 ships outlined in previous report (2014), to 355 reflecting these factors.


Haberin tamamını okumak için tıklayın (original news link)


 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s